שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

השיטה העולמית שתלמד אתכם לשחות חתירה למרחקים, ליהנות מהשחייה ולא להתעייף

שחייה היא הפעילות הגופנית המומלצת ביותר בכל גיל, אם עושים אותה נכון. רובנו תקועים בסגנון החזה שלימדו אותנו בבריכה העירונית כשהיינו ילדים ולא באמת נהנים מהשחייה. וחשוב לזכור ששחייה בסגנון חזה עשויה לגרום ליותר נזק מתועלת (עומס על הגב, הצוואר והברכים). אבל יש שיטה אחת שמלמדת את כל העולם לשחות חתירה בצורה נכונה, מהירה ומהנה. גם אתם יכולים!
45,520 צפיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
שחייה משפרת את איכות החיים ושומרת על הבריאות

שחייה בסגנון חתירה טובה לבריאות, יגיד לך כל רופא. מדובר בספורט בטוח המתאים בכל גיל. שחיית חתירה מפעילה קבוצות שרירים רבות בגוף כמו הגב, הבטן, הרגליים וכל זאת ללא לחץ מיותר על עצמות ושרירי הגוף. להיפך, השרירים נתונים במאמץ מתון בגלל התנגדות המים, מה שגורם להם גם להתחזק וגם ולהתגמש.

שחיית חתירה תורמת לכושר אירובי ואנאירובי, עוזרת בהורדת משקל עודף, מסייעת לפעילות תקינה של הלב ומערכת כלי הדם, ומחזקת את הריאות. גם אם זה נשמע לכם מוזר, שחייה היא פעילות מצוינת לסובלים מבעיות נשימה וחולי אסטמה. שחיית חתירה טובה גם לסובלים מכאבי גב ומפרקים, ומי שנמצא בתהליך שיקום מפציעות.

אם שחיית חתירה כל כך טובה לבריאות שלנו, למה רובנו לא שוחים באופן קבוע? התשובה היא שרובנו לא יודעים לשחות חתירה נכון, מה שגורם לנו להתעייף מהר מאוד. רובנו גם שוחים חזה, כי זה מה שלימדו אותנו כשהיינו ילדים, מתעקשים להישאר עם הראש מחוץ המים רוב הזמן, מה שמאוד מעייף לכשעצמו. רוצים ללמוד סגנון חתירה וליהנות משחייה?השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם:

  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

  לשחות חתירה יותר – להתאמץ פחות!

  אבל מסתבר שאפשר גם אחרת. שיטה ותיקה ללימוד שחיית חתירה , מבטיחה להפוך אתכם לשחייני חתירה טובים תוך 10 שיעורים בלבד. והם גם מתחייבים! TI היא שיטה שפותחה בארה״ב לפני יותר מ-30 שנה וזכתה לשם Total Immersion – או בקיצור TI – כשהחידוש שהיא הביאה הוא פירוק סגנון השחייה למרכיבים קטנים, הפשוטים יותר ללימוד וקלים לביצוע כשכל תהליך הלימוד מתבצע בדופק נמוך!

  הקורס הראשון בעולם התקיים בשנת 1989 וכיום ביה"ס של TI נחשב לבית הספר לשחייה הגדול ביותר, עם סניפים בכל העולם. בישראל השיטה מלומדת ב-77 מרכזי שחייה, עם עשרות אלפי תלמידים חדשים בכל שנה.

  לא מעט מהנרשמים ל-TI, עשו זאת בגלל שסבלו מכאבים, במיוחד בגב, ואמצעי טיפול אחרים לא עזרו להם. אורן דוכן סבל מכאבי גב חזקים, וכשהגיע לרופא בפעם המי יודע כמה, הוא סירב להפנות אותו לטיפולי פיזיותרפיה: ״הרופא אמר לי "מפה אתה הולך לבריכה ואתה לא חוזר אליי יותר".

  "ביה"ס של TI נחשב לבית הספר לשחייה הגדול ביותר, עם סניפים בכל העולם. בישראל השיטה מלומדת ב-77 מרכזי שחייה, עם עשרות אלפי תלמידים חדשים בכל שנה."

  נרשמתי ל-TI ומאז כבר למעלה משלוש שנים לא חזרתי לרופא, שחיית החתירה העלימה לחלוטין את כאבי הגב״.

  גם חנה אשכנזי סבלה באופן קבוע מכאבים בגב: ״בזכות TI כבר לא כואב הגב, אפילו הבעיות הנוירולוגיות השתפרו. הרופא שלי, מנהל המערך האורטופדי בבי״ח שיבא, משוכנע שהכאבים פסקו בזכות שחיית החתירה שלמדתי ב-TI״.

  דור שבת נהנה היום מאורח חיים ללא כאבים ואפילו מקבל מחמאות בבריכה: ״אחרי קורס TI הכאבים נעלמו כמעט לגמרי. נרשמתי לקורס TI ולאחר עשרה מפגשים כבר התחלתי להרגיש שינוי לטובה, הכאבים בגב כמעט ונעלמו לחלוטין בזכות שחיית החתירה. אנשים בקאנטרי ניגשים אליי להחמיא על שחיית החתירה שלי״.

  לשחות יותר וליהנות יותר

  אבל לא רק מי שסובל מכאבים מגיע ל-TI, הרבה מאוד מהנרשמים כבר יודעים לשחות חזה, אבל רוצים ללמוד לשחות חתירה למרחקים. שירה כהן רצתה לשחות חתירה בים הפתוח, אבל ידעה שסגנון החזה בו שחתה לא יספיק לה: "תמיד שחיתי חזה בבריכה וחלמתי על חתירה בים. ב-TI למדתי לשחות בקלות ובאלגנטיות. מאז בכל בוקר אני מגשימה את החלום, נוסעת לים וחותרת למרחקים״.

  יוני בן חורין לעומת זאת, היה מתעייף אחרי מספר מועט של בריכות והיה נחוש לשפר את המצב: ״שחייה של 200 מטר הייתה משאירה אותי בלי אוויר ועם כאב ראש, היום אחרי הקורס TI אני שוחה 12 קילומטר בשבוע ונהנה מכל רגע״.

  אם גם אתם לא יודעים לשחות חתירה, או שוחים ומתעייפים תוך זמן קצר, שיטת TI מבטיחה שתדעו לשחות תוך 10 שיעורים בלבד, תוך לימוד מובנה ומסודר, מהקל אל הכבד, בדופק נמוך, המאפשר לשמור על ריכוז ולהצליח לבצע את התנועות. השיטה מתאימה בכל גיל, בכל משקל ובכל דרגת כושר גופני. כל שנותר לכם הוא לבחור באחד מ-77 מרכזי השחייה ברחבי הארץ ולהתחיל לשחות.  רוצים ללמוד סגנון חתירה וליהנות משחייה?השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם:

   לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך
   שיתוף ב facebook
   שיתוף ב twitter
   שיתוף ב linkedin
   שיתוף ב whatsapp
   שיתוף ב email
   שיתוף ב telegram
   שיתוף ב print