מפסיקים להתנדנד במשקל, טפלו בבעיה אחת ולתמיד

עודף משקל והשמנת יתר הן בעיות כלל עולמיות, המוגדרות בקרב אנשי מקצוע כמגפה של העולם המערבי, וישראל בתוכו. מהרגע שבו עולם הרפואה הבין את בעיית ההשמנה טוב יותר והגדיר אותה כמחלה, נפתחו דרכים חדשות וטובות יותר כדי לטפל בה. המרכז הרפואי של ד״ר רז מוביל את הגישה החדשה בישראל
32,098 צפיות
מפסיקים להתנדנד במשקל: שטארסטוק

זה רשמי: עם ישראל סובל מעודף משקל ומהשמנת יתר. לא כולנו, אבל רובנו, ואם אתם רוצים את זה במדויק יותר: אחד מכל שני ישראלים מגיל 20 ומעלה, כך על פי הנתונים של המכון הלאומי לחקר מדיניות הבריאות. אבל אנחנו לא צריכים מחקרים בשביל לדעת את זה, מספיק להסתכל סביבנו ובמראה.

אבל אנחנו לא לבד, השמנה היא גורם המוות החמישי בעולם, ואחד הגורמים המובילים לתחלואה כרונית ולמחלות נלוות כגון סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב, סרטן ועוד. ארגוני רופאים ברחבי העולם החלו לדון בהשמנה במושגים של מחלה, ובמובנים רבים השמנה היא מגפה עולמית, עוד הרבה לפני שהקורונה נכנסה לחיינו.

מעבר לפן הבריאותי, להשמנת יתר עלולה להיות השפעה על המצב הרגשי וההתנהגות החברתית, שנובעת בחלקה מההשמנה עצמה ובחלקה מהתייחסות הסביבה, שלא תמיד מגלה אמפתיה כלפי אנשים הסובלים מעודף משקל. מצב כזה עלול לפתח רגשות שליליים ולהוביל להתפתחות של הרגלי אכילה המחריפים את בעיית ההשמנה.

לאורך השנים לימדו אותנו שהשמנה ניתנת לשליטה באמצעות שינוי הרגלי התזונה והקפדה על פעילות גופנית. אך מחקרים מצביעים על כך שהשמנה תלויה בכל מיני סיבות, ולא רק בהרגלי אכילה, כך למשל היא נובעת מאורח חיים אינטנסיבי עם הרבה שעות עבודה ללא פעילות גופנית, מצריכת מזון מתועש ולא טבעי ואפילו גנטיקה. לכן, דיאטה בלבד לא מספיקה כדי לטפל בבעיה, וזו הסיבה שאתם לא מפסיקים להתנדנד במשקל.

גישת "הנון דאיט" של ד"ר רז, מסייעת לרדת במשקל בצורה נכונה, מאוזנת ונעימה, ללא איסורים על מאכלים אהובים וללא צורך במאמץ אדיר בכל רגע נתון.

"כיום, ישנה הבנה עמוקה יותר של המנגנונים במוח האחראים על השובע, ואחד הגורמים המשמעותיים לבעיית ההשמנה הוא שיבוש האיזון בין מנגנוני השובע ומנגנוני הרעב בגוף שלנו.


השמנה היא מחלה ויש לטפל בה ככזאת

קיימת חשיבות רבה לטיפול בהשמנה כבר בשלבים המוקדמים, כדי להימנע מהתפתחות מחלות נלוות, שכאמור עלולות להוביל למחלה קשה ואפילו מוות. בעקבות ההבנה העמוקה יותר של פעילות מנגנוני השובע והרעב בגוף, רשויות הבריאות בארץ ובעולם אישרו לשימוש מספר תרופות יעילות, הפועלות לאיזונם.

המרכז הרפואי לטיפול בהשמנה של ד״ר רז, נוקט בגישת טיפול שאינה דומה לדיאטות הקלאסיות, שכבר הוכחו כלא-יעילות לאורך זמן. הגישה התזונתית של ד״ר רז היא גישת נון- דיאט, המשלימה ונתמכת באמצעות הטיפול התרופתי. המטופלים מקבלים כלים להתנהל על פי מנגנון הרעב והשובע שלהם, תוך גמישות מחשבתית ובאופן ההתנהלות עם האוכל במהלך היום.

גישה זו מסייעת לרדת במשקל בצורה נכונה, מאוזנת ונעימה, ללא איסורים על מאכלים אהובים וללא צורך במאמץ אדיר בכל רגע נתון. התמיכה התזונתית מסייעת למטופלים גם ביום שאחרי סיום הטיפול במרפאה, כך שהם שומרים על תזונה מאוזנת ומשקל בריא באופן עצמאי, ומפסיקים להתנדנד במשקל.

 

השמנה היא מחלה, טפלו בה עכשיו: שטארסטוק

אצל ד״ר רז המטופל זוכה לליווי ופיקוח אישי על ידי אחד מהרופאים המומחים במרכז, לצד ליווי תזונתי אישי עם צוות דיאטנים קליניים מוסמכים ומקצועיים. כל תהליך הטיפול הינו אישי, החל מהגדרת הצורך הרפואי, התאמת הטיפול התרופתי האישי הנכון, הקניית הרגלי תזונה בריאים יותר ועד לירידה הרצויה במשקל בצורה מאוזנת, מבוקרת ונכונה.

להגדיר את בעיית ההשמנה כמחלה הוא לא עניין של מה בכך, בטח לאחר כל כך הרבה שנים שלימדו אותנו אחרת. אבל ברגע שעוברים את המחסום המחשבתי הזה, מגיעה ההבנה שאפשר לטפל בביה ללא מאמצים פיזיים רגשיים גדולים ומיותרים.