ה"עין השלישית" שתציל את חייכם על הכביש

252 צפיות

ברוכים הבאים לעתיד: רובוט קטן המותקן ברכב שלכם ומזהיר אתכם הרבה לפני שתבחינו בעצמכם בתאונה מתקרבת • נשמע לכם כמו מדע בדיוני? למיליוני נהגים בעולם כבר יש כזה ברכב • בואו לגלות איך הטכנולוגיה תסייע להציל את חייכם, ותחסוך לכם על הדרך כסף באגרת הרכב

איך אתם נמנעים מתאונות דרכים? האם אתם מקפידים לנהוג ערניים ומרוכזים, לא להביט בסלולרי, לא לסובב את הראש לילדים במושב האחורי? האם השקעתם כסף בצמיגים בעלי אחיזת כביש טובה ובתחזוקה של הבלמים ברכבכם?

החדשות הטובות: אתם צודקים. תחזוקה, השקעה בבטיחות ואחריות אישית הוכחו כולם כגורמים כמשמעותיים במניעת תאונות דרכים. אבל החדשות הרעות הן שנקודת התורפה של כל הגורמים האלו היא אתם עצמכם.

אולי אתם מוטרדים בדאגות לילד ביום הראשון שלו בגן, אולי לא שתיתם מספיק קפה, אולי הנהגים הצופרים מסביב משגעים אתכם. רגע של הסחת דעת עלול להיות הגורם שיצרף אתכם לסטטיסטיקה שתמיד מתחילה ב"אני לא יודע/ת איך זה קרה. פתאום, משום מקום הגיע רכב…"

שנייה אחת מספיקה כדי להציל חיים

הפתרון? גורם חיצוני, שאינו מושפע מהריכוז והערנות שלכם וחושב מהר בהרבה מאתנו: מערכת בטיחות חדשנית הסורקת תוך כדי נהיגה את הכביש סביבכם ללא הפסקה, ומסוגלת להזהיר אתכם הרבה לפני שתשימו לב לתאונה המתקרבת.איפה המכונית המעופפת שלי?

אולי זה נשמע דמיוני ומופרך, כמעט כאילו המכונית שלכם עומדת להפוך לספינת חלל מ"מלחמת הכוכבים" ורובוטים בעלי מבטא בריטי ינהגו בה בשבילכם. אבל גם החזון הזה לא רחוק כל כך: גוגל, למשל, עורכים טסטים בימים אלו למכוניות אוטונומיות שעשויות להפוך את תאונות הדרכים להיסטוריה רחוקה ממש כמו הסוסים והעגלות. מערכות מתקדמות להתרעה ולסיוע בנהיגה בטוחה הן חלק מאותה קפיצה טכנולוגית, שמאפשרת לנו להסתמך פחות על החושים שלנו.

הקפיצה הזו התחילה במצלמות המותקנות ברכב ומצלמות את הכביש, ובאפליקציות כמו Waze הסורקות מיקום ומקבלות דיווחים מנהגים אחרים כדי לקצר את הדרך שלכם הביתה. מערכות בטיחות כאלו נחלו הצלחה עצומה בעולם הרכב, והן הופכות בימים אלו לסטנדרט – מכוניות חדשות רבות כבר מגיעות עם המערכת בפנים. ואם כבר עסקנו ב- Waze, גם מובילאיי, כמותה, היא טכנולוגיה ישראלית שזכתה להצלחה מסחררת, ומערכת הבטיחות שלה נמכרת בכל רחבי העולם.

איך עובדת מערכת הבטיחות המתקדמת של מובילאיי?

מערכת בטיחות לרכב מהווה מעין "עין שלישית" ומרוכזת בתנאי הדרך.היא לא מחפשת מסלולים חלופיים ב-Waze, ולא מעבירה תחנות ברדיו, אלא סורקת את השטח מקדימה כל הזמן ומתריעה מפני סכנות.

על מנת למנוע תאונות, מתבססת המערכת של מובילאיי על טכנולוגיה מתקדמת המשלבת שבב חכם, מצלמה המורכבת על השמשה הקדמית וצג המורכב על לוח המחוונים. המצלמה קולטת את המידע מהסביבה, השבב החכם מתרגם אותו ומציג אותו על הצג, ומערכת השמע מתריעה מפני סכנות שונות שצצות במהלך הנסיעה, עוד הרבה לפני שתבחינו בהם בעצמכם.

המערכת קולטת נתונים מהכביש בזמן אמת, ומסוגלת לזהות גם אופניים, קטנועים וכל דבר קטן שאולי לא תבחינו בו כשיתקרב או יכנס לנתיב שלכם.

המערכת יכולה להבחין בבלימות פתע של רכבים אחרים, ברכב שהגיח בפתאומיות, בסטייה מהמסלול בכביש, באי-שמירת מרחק, ובכל עצם זר שמתקרב לרכבכם. כאשר המערכת מזהה סכנה, היא מתריעה בפניכם באמצעות אורות וצפצופים, ומושכת מיד את תשומת לבכם.

פינת התאכל'ס – מה כל כך טוב בזה?

  • הנחה של 1500 ש"ח ברישוי הרכב

כן, קראתם נכון. לפי תקנה 151 של משרד התחבורה, אלו שיתקינו מערכת בטיחות ברכבם – יוכלו להנות מהנחה של 1500 ש"ח באגרת רישוי הרכב! כך תדעו אם גם אתם זכאים להנחה כזו.

  • התאמה לצרכים האישיים שלכם

יש לכם ילדים קטנים? או אולי ילדים גדולים שרק עברו טסט וכבר זוממים על האוטו של אימא ואבא? או הורים מבוגרים שלא מסתדרים עם טכנולוגיה חדשה? אנחנו כאן כדי לסייע בתהליך ההתקנה – שלא תאמינו כמה הוא פשוט

  • בכל מזג אוויר, בכל תנאי דרך

בניגוד לעיניים שלנו, מערכת הבטיחות תמיד רואה מצוין, גם בכבישים חשוכים ומבודדים, בגשם שוטף, בערפל ובדרכים משובשות.

  • רחוק, קרוב, קדימה, אחורה

המערכת סורקת בכל הכיוונים, מכל העברים, בכל רגע, ולא מפספסת שום דבר שעלול להיעלם במראות האחוריות ובצד.

  • קטן, גדול, שחור, לבן

 החיישנים של מערכת הבטיחות קולטים הכול: המערכת תתריע גם על מכונית שתבלום בפתאומיות או תיכנס למסלול שלכם, אבל גם על אבא עם עגלת תינוק או על ילד רכוב על סאגוויי.

לבדיקת התאמת המערכת לרכבכם, מלאו את הפרטים ונציג מומחה יחזור אליכם


    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך