M.Teach – מקצוע ההוראה עולה כיתה: הכירו את התכנית היוקרתית לתואר שני ותעודת הוראה אשר מכשירה את המורים של הדור הבא

313 צפיות

חינוך הדור הבא

החיים בעידן המודרני משתנים כל הזמן ובמקביל יחד איתם גם הדרך שבה אנחנו לומדים ומלמדים חווה שינויים ותמורות; אופן צריכת המידע השתנה והוא מהיר וזמין יותר מאי פעם. המורים החדשים שלומדים במכללה האקדמית בית ברל, הם לא רק מורים מהסוג הקלאסי שמעביר את החומר, אלא גם מורים שמשלבים ערכים כמו נתינה, מצוינות וערכיות במקביל לדרכי למידה חדשניות המותאמות לדור החדש.

המורים החדשים לומדים בבית ברל

בניגוד למה שאולי עולה לכם לראש, לא מדובר רק במורים צעירים שזה עתה סיימו את לימודי התואר הראשון שלהם, אלא גם באנשים בוגרים שהחליטו לעזוב קריירה מבוססת ולחזור למערכת החינוך. הפעם מהצד שעומד מול הכיתה וזאת במסגרת לימודים אקדמיים המשלבים לימודים לתואר שני ותעודת הוראה עם התמחות באחד מהמקצועות המובילים והנדרשים לבית הספר היסודי והעל יסודי.לומדים ללמד אחרת

במסגרת הלימודים בתכנית M.Teach  הסטודנטים מקבלים הכשרה מקיפה, מקצועית, חינוכית וערכית. במהלך התואר הם נחשפים, בין היתר, לכלים טכנולוגיים מגוונים, ולניתוח מחקרים ומגמות בתחום החינוך. בכירים במכללה האקדמית בית ברל מדגישים כי הלימודים מכשירים את הסטודנטים להובלת תהליכים, ליזמות ולמנהיגות, ולהיותם דמויות מפתח שיקדמו את מערכת החינוך ויצעידו אתה קדימה.

M.Teach "מוסמך בהוראה" היא תכנית יוקרתית לאקדמאים המעוניינים לעשות הסבה להוראה בבית הספר היסודי או העל-יסודי.

בלעדי לבית ברל! M.Teach מוסמך בהוראת המתמטיקה או מוסמך בהוראת המדעים, תוכניות המכשירות מורים איכותיים ומקצועיים להוראת מקצועות חשובים אלו ברמה של 5 יח"ל לבגרות.

לתלמידי המסלול מוצעות מלגות נדיבות עד לגובה 37,000 ₪ (בכפוף להחלטת משרד החינוך והמכללה האקדמית בית ברל).

התואר השני רלוונטי מתמיד

בכל תפקיד משמעותי במשק, אחת מדרישות הסף היא כי העובד יהיה לכל הפחות בעל תואר ראשון. מזה עשרים שנה ויותר שהתואר הראשון מתקבע כרף מינימלי של הכשרה מקצועית ויותר מכך. אם בעבר רק שניים מכל עשרה בוגרי מערכת החינוך היו בעלי תעודת בגרות, היום, חמישה מכל עשרה הם כבר בעלי תואר ראשון.

במשך שנים מרבית המורים בארץ היו בעלי תואר ראשון לכל היותר ונראה היה שזה בהחלט מספק. אך עם הזמן הדרישות השתנו והמורכבות והאתגר שמצפים למורה בן זמננו גדולים ורבים מאלה שהמתינו למורה המתחיל לפני שניים או שלושה עשורים.  

על רקע זה, נפתחו במכללה התוכניות היוקרתיות לתואר שני ותעודת הוראה M.Teach אשר מציעות לאקדמאים איכותיים את האפשרות להסבת מקצוע להוראה ברמה הכי גבוהה שיש.

הצעד הבא בקידום הקריירה

​אם נרצה לאפיין את הסטודנטים לתואר שני ותעודת הוראה M.Teach נגלה שרובם ככולם בני 30 פלוס, בעלי ניסיון חיים, שמביאים איתם ערך מוסף מעבר לידע אקדמי: מיומנויות מקצועיות גבוהות, ערכים, יזמות ועוד. כמו כן חלק גדול ממי שפונים ללימודי תואר שני בהוראה הם בעלי מקצועות חופשיים או בעלי תפקידים בכירים, באמצע החיים, שחשו מיצוי בתפקידם הקודם והחליטו לבחור במקצוע ערכי וחשוב – ההוראה. הלימודים לתואר שני בהוראה מעניק יתרון יחסי משמעותי מאוד למורה במערכת החינוך הן מבחינת קידום מקצועי והתפקידים אותם יכול לאייש המערכת החינוך והן מבחינת תנאי השכר המשופרים לבוגרי תואר שני.

תנאי קבלה לתואר שני ותעודת הוראה M.Teach

  • בעלי תואר אקדמי ראשון רלוונטי בציון ממוצע 75 ומעלה.
  • פטור אקדמי באנגלית.
  • ראיון קבלה.
  • סטודנטים בעלי רקע חלקי יידרשו לעמוד בהצלחה בלימודי השלמה בדיסציפלינה בממוצע 75-80

מתעניינים בלימודים לתואר שני ותעודת הוראה באחת מתכניות M.Teach?

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ולהגיע לפגישת ייעוץ חינם עם יועצת לימודים – נראה אתכם!

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

    *בכפוף להחלטת משרד החינוך והמכללה האקדמית בית ברל בשנת הלימודים תש"ף