ממכשיר טכנולוגי מתקדם ועד הזרקות לקרקפת: ההשוואה המלאה בין כל טיפולי ההתקרחות המובילים

497 צפיות

קיימים שלבים שכל אדם שעובר התקרחות או נשירת שיער עובר: השלב הראשון הוא ההכחשה ("זה רק בגלל העונה!"), השלב השני הוא ההשלמה המצערת והשלב השלישי הוא שינוס המותניים ובחירת הטיפול המתאים. עם כל המכשירים, התכשירים והטיפולים שמתחדשים יותר מהר מהשיער על הראש שלכם, הבחירה בטיפול הנכון הפכה להיות השלב המתסכל ביותר.


מאת: מערכת VOOOM


כדי לעשות לכם את החיים קצת יותר קלים, איגדנו עבורכם שישה מהטיפולים הנפוצים ביותר לטיפול בהתקרחות ונשירת שיער – מה הם עושים בתכלס, במה הם טובים ומתי עדיף להתרחק.

כדורי פינסטריד

כדורי פינסטריד (כמו פרופסיה, פינסטרייד טבע וכדומה), הם כדורים המכילים חומר פעיל בשם פינסטריד, המוריד את רמות ה-DHT הדם וכך מגביר את צמיחת השערה. הטיפול מגובה מחקרית ונחשב יעיל, אך מתאים לגברים בלבד ודורש נטילת כדורים בשימוש יומי לאורך כל החיים. כדורי פינסטריד עלולים לגרום לתופעות לוואי כמו ירידה בחשק המיני, פגיעה בכבד, דיכאון ופגיעה באיכות הזרע. על כן מחייבים מעקב רפואי צמוד.


יתרונות מרכזיים: אפקטיבי, נוח לשימוש וברמת מחיר סבירה.
חסרונות מרכזיים: סכנה לתופעות לוואי, פעולה הורמונלית על הגוף, מתאים לגברים בלבדתכשירים המכילים מינוקסידיל

תכשירים המכילים מינוקסידיל (מינוקסי 5, מינוקסי 2, תכשיר הרגיין) הם תכשירים לשימוש חיצוני שמטרתם להרחיב את כלי הדם וכך לגרות את זקיקי השיערה. טיפול עם מינוקיסידל נחשב לטיפול עם תוצאות טובות יחסית והוא לא דורש מעקב רפואי או מרשם. הטיפול מומלץ בעיקר לגברים, ודורש שימוש דו-יומי – במידה ומפסיקים, השיער שצמח עלול לנשור. בגזרת תופעות הלוואי, הטיפול עלול לגרום לשיעור יתר באזורים אחרים בגוף, לחץ דם ונפיחות בפנים.


יתרונות מרכזיים: אפקטיבי, נוח לשימוש וברמת מחיר סבירה.
חסרונות מרכזיים: סכנה לתופעות לוואי שונות וצורך בשימוש קבוע. 


מכשיר טכנולוגי – הריג'ן

מכשיר הריג'ן הוא מכשיר טכנולוגי לשימוש חיצוני שמטרתו לעודד צמיחת שיער חדש ועיבוי השיער הקיים. הוא משלב מספר טכנולוגיות אשר משפרות את זרימת הדם בקרקפת, יוצרות גירוי עצבי ומעוררות את הגוף לשיקום השיער. ההריג'ן מיועד לשימוש ביתי (מלבד הגעה לביקורת אחת) שקיבל אישור משרד הבריאות ותוצאותיו הוכחו מחקרית. הרג'ן מומלץ הן לגברים והן לנשים, ודורש טיפול יומי של מספר דקות ביום למשך שנה; בהמשך מומלץ לבצע טיפול למטרות שימור בתדירות מופחתת. אחוז המגיבים  לטיפול בהריג'ן גבוה, ובמידה ואין שיפור ניתן להחזיר את המכשיר ולקבל את מלוא סכום הרכישה (בכפוף לתנאי המכירה).


יתרונות מרכזיים: תוצאות טובות, הבטחה כספית לתוצאה, שימוש ביתי קליל וברמת מחיר בינונית.
חסרונות מרכזיים: על מנת להנות מתוצאות נדרשת התמדה בטיפול.פרוצדורה רפואית

פרוצדורה רפואית (טיפול PRF/PRP) משמעותה הזרקות לקרקפת של גורמי גדילה המופקים מדם המטופל ומחזקות את שורשי השיער. הפרוצדורה הרפואית יכולה להתאים הן לגברים והן לנשים, ודורשת מעקב צמוד של הרופא המטפל. המכשור נמצא בפיקוח משרד הבריאות, אך כיוון ואין מספיק מחקר אודות הפרוצדורה, קשה לדעת האם הטיפול עובד או מהו אחוז האוכלוסיה שזוכה לתגובה חיובית כתוצאה מהטיפול. בגזרת תופעות הלוואי הידועות ניתן לציין נפיחות מקומית ואדמומיות באזור.


יתרונות מרכזיים: מבוצע בפיקוח רפואי, תדירות הטיפול נמוכה.
חסרונות מרכזיים: הטיפול חודרני וכרוך בדקירות ואף בכאב, הפרוצדורה חדשה יחסית ותוצאותיה שנויות במחלוקת. מחירה גבוה.


טיפולים משלימים – קליניקות

בקליניקות השונות תמצאו מגוון רחב של סוגי טיפולים – החל מסרומים ייעודים ותכשירים, דרך מזוטרפיה ועד עיסויים וטיפולים להמרצת הדם בקרקפת המטופל. לרוב, מדובר על טיפולים שבועיים/ דו שבועיים בקליניקה ובמקביל טיפול יומי בבית עם תכשירים ייעודיים. כיוון ומדובר על טיפולים מגוונים שלרוב לא נבדקו מחקרית, לא ידוע על איכות ותוצאות הטיפול, וכן חלקם לא זכו לאישור משרד הבריאות.


יתרונות מרכזיים: ליווי צמוד של המטפל בקליניקה.
חסרונות מרכזיים: טיפולים שאינם מוכחים, מחייבים ביקור חוזר ונשנה בקליניקות, סכנה לרגישויות לתכשירים וכן רמת מחיר גבוהה.


תכשירים ותוספי תזונה

בתי המרקחת ורשתות הפארם מוצפים בתכשירים ותוספי תזונה שכאמור אמורים לעזור לבעיית ההתקרחות – ביניהם שמפואים נגד נשירה, שמנים, משחות, תוספי תזונה שונים ועוד, המתאימים לגברים ולנשים. לרוב הם מבוססים על צמחים או מינרלים. אין מחקרים התומכים במרבית התוספים האלו, ולכן התוצאות ואחוז התגובה לטיפול לא ידוע. אם התכשיר אכן מסייע, על פי רוב הטיפול יהיה טיפול יומי לכל החיים.


יתרונות מרכזיים: עלות נמוכה.
חסרונות מרכזיים: לרוב אין ביסוס מחקרי ליעילות, סכנה לרגישויות.


בבחירתנו בטיפול בנשירה מוגברת, בדלילות שיער או בהתקרחות חובה עלינו לבחון את כל הפרמטרים. האם הטיפול המוצע מוכח מדעית? האם יש בו תופעות לוואי שעלולות לסכן את בריאותנו? האם אנו מסוגלים לעמוד בטיפול ברמת ההשקעה בזמן וברמת ההשקעה הכספית? האם ישנה התחייבות כלשהי לתוצאה?

הבחירה אישית וחייבת להתאים לציפיות שלנו, ליכולות שלנו, ולמצב השיער והקרקפת של כל אחד מאתנו. מה שברור הוא שללא אבחון -לא נוכל לדעת האם הפתרון המוצע לנו מתאים למצב הדלילות וההתקרחות שלנו. בדימדיקו טכנולוגיות רפואיות תוכלו לדעת מה מצב השיער, מה מצב זקיקי השיער, האם ניתן להגיע לשיפור של 30% לפחות בצפיפות השיער ובעובי השיער ובתוך כמה זמן.

לקביעת אבחון, ללא עלות, אנא השאירו פרטיכם

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך