כך הגוף שלי מרזה – דברים שלמדתי על הגנים שלי

541 צפיות

אחרי שנים של דיאטות, אימונים וניסיונות להגיע לאיזון בכל הנוגע לשמירה על המשקל, החלטתי לנסות את בדיקת ה-DANOVAFit ונדהמתי לגלות מה מומלץ עבורי, ועבורי בלבד. מסקנה? איך לא עשיתי את זה עד עכשיו?!

כולנו מנסים לשמור על תזונה נכונה, אך מהר מאוד הולכים לאיבוד בין עולם של דיאטות שונות ומשונות ועצות מנוגדות לחלוטין. ומה בעצם נכון? האם הדיאטה שמתאימה לחברה הטובה שלי, תתאים גם לי? זהו, שלא בטוח ואת זה כבר למדתי לאורך השנים.

הרי הגוף שלי הוא תוצר של מאות אלפי שנים. אבות אבותינו נדדו בין ארצות ואפילו יבשות, מה שיצר את השוני בין אדם לאדם והייחודיות של כל אחד ואחת מאיתנו. אז אני שמורכבת מאינספור פרופילים גנטיים אחרים שהביאו אותי עד הלום, אחרי שנים של ניסיונות הרזיה, החלטתי לנסות את הבדיקה שמשגעת את כולם: ה-DANOVAFit.

להרזות על פי נטייה גנטית – יש יותר אישי מזה?

אני בן אדם שאוהב הגיון וגם מדע. מבחינתי, אין דבר טוב יותר מקבלת גושפנקא אמיתית לתפריט הדיאטה או לתוכנית אימונים ובינינו? אני גם מאוד סקרנית לגלות עוד על עצמי, במיוחד כשמדובר בדברים שלא ניתן לדעת בשום דרך אחרת.

את הערכה של בדיקת ה-DANOVAFit הזמנתי דרך האתר והיא הגיעה אלי עד הדלת עם שליח בערכה היו הוראות מפורטות ופשוטות לאיסוף הדנ"א – התבקשתי לשפשף את הלחי הפנימית שלי בעזרת צמרון סטרילי שכלול בערכת הבדיקה. בסיום, כדי לשמור על הדגימה, הכנסתי אותו למבחנה בצרוף כמוסה, אותה אטמתי בפקק. יחד עם הערכה, הגיע טופס הסכמה, ברקודים ועוד כל מיני דברים שגרמו לי להרגיש כמו אחות בתפקיד, וכשסיימתי, פשוט יצרתי קשר עם האתר כדי לתאם איסוף על ידי שליח. ועכשיו? מחכים.

לאחר שבועיים וחצי, תוצאות הבדיקה הגיעו. וואו, התרגשות. נכנסתי לאתר כדי לצפות בדו"ח שבו על פי הדנ"א שלי, הודגמו נטיות גופי לסוגי אימונים ברמות שונות ונטיות תזונתיות שונות. עכשיו, חשבתי לעצמי, ניגשים לביזנס ומגלים את מה שלא היה לי מושג על עצמי במהלך 35 שנות חיי.

יותר כוח, פחות סיבולת

בדו"ח האישי שלי, הסתבר שיש לי נטייה גנטית חזקה יותר באימוני כוח ומעט מאוד פוטנציאל סיבולת. עכשיו ירדו כל האסימונים וכל שיעורי האירובי והספינינג המענים חלפו לנגד עיני. הבנתי שבעצם, השקעתי במקום הלא נכון, בתחום שבו הגוף שלי לא חזק במילא. ההמלצה שהגיעה יחד עם המידע הזה היתה להשקיע באימונים בעוצמה גבוהה ונפח נמוך, שזה בעברית אומר; יותר אימוני משקולות, פחות חזרות ויותר ספרינטים. זה לא שאסור לי להוסיף אימונים אירוביים לתוכנית, אך לא מומלץ שאלה יהיו המטרה המרכזית שלי.

חלב – Out, גלוטן – לא נורא

מזה מספר שנים שאני נמנעת מצריכת מוצרי חלב, כך שלא הופתעתי לגלות כי הגנים שלי גם לא "מחבבים" אותו. וזה נכון לגבי כי ברגע שהפסקתי לצרוך חלב, הרגשתי טוב יותר והנזלת האלרגית שהלכה איתי לכל מקום, פשוט נעלמה.

על רגל אחת – הגן LCT הוא האחראי ליכולת של הגוף לעכל את החלב בחיים הבוגרים. גן זה בעל שני אללים C ו T. האלל T הוא זה המאפשר לאנשים לפרק את הלקטוז, כלומר ממשיך לייצר את הלקטאז גם בבגרות ואותו, אין לי ולכן גופי לא מגיב טוב לצריכת מוצרי חלב. לגלות ששחור על גבי לבן, לא מומלץ עבורי לצרוך מוצרי חלב כי אין לי סבילות ללקטוז, היתה מדהימה עבורי ואישרה כי יש אמת בתוצאות הבדיקה ושכדאי לי להקשיב טוב למה שאגלה שם.

עניין נוסף שמשך את עיני היה הגלוטן, שהפך בשנים האחרונות לאויב העם, אבל אני באופן אישי, לא חשתי שום השפעה שלילית מצריכה מבוקרת של לחם (מלא כמובן), או פסטה ביום. בדו"ח הבדיקה נראה כי אין נטייה למחלת צליאק. מן הסתם, לא מדובר בהמלצה רפואית, אלא לסיכון ממוצע, נמוך או גבוה למחלה.

מעבר לדברים אלו, גיליתי מידע הנוגע לדרישות גופי לויטמינים שונים כמו ויטמין D, אומגה 3, ועוד, ואפילו, רגישות לקפאין, שאותה אין לי לשמחתי הרבה.

לסיכום החוויה אומר שלדעתי, אם מידע כזה נגיש כיום אז חבל לוותר על הזכות לדעת דברים שעשויים להשפיע עלינו בצורה דרמטית כל כך. אמנם הבדיקה עצמה אינה זולה אך כשעושים חישוב של העלות שלה אל מול כל הדיאטות אותן ניסיתי (וכנראה שהייתי ממשיכה לנסות), חוגי הספורט ומכוני הכושר אליהם נרשמתי מבלי לדעת את הדברים החשובים באמת על גופי, העלות שלה סבירה לחלוטין. היא חד פעמית והממצאים אותם היא מגלה מדויקים ויעילים.

 אנשים שמודעים מאוד לעצמם, כמוני, לא יבינו איך לא עשו את זה עד היום.

עלות בדיקת תזונה ובריאות: 1,200 ש"ח .

עלות בדיקה משולבת של תזונה, בריאות וספורט: 1,950 ש"ח.

עלות משלוח הבדיקה לבית הלקוח: 150 ש"ח (ניתן לאסוף את הבדיקה עצמאית ולחסוך את דמי המשלוח).

הוספת ייעוץ ע"י איש מקצוע בעל הכשרה מטעם חברת דנובה די.אן.איי: 300 ש"ח.

קח שליטה על הגוף שלך! השאר פרטים וגלה איזו דיאטה תשיג לך תוצאות

    איזו דיאטה הכי מתאימה לכם?
    מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך