ממתינים לניתוח בעמוד השדרה? העולם מתקדם לשתלי פחמן

924 צפיות

סובלים מכאבי גב? אינכם לבד. המלצה לניתוח בעמוד השדרה הכוללת משתלים העשויים טיטניום, בוודאי מוכרת לכם, אך האם אתם מכירים את חסרונותיהם? חשוב לקרוא לפני שניגשים לניתוח

מאת: ד"ר יצחק אנגל

רחל, בת 45 מאזור המרכז, סבלה מזה כעשור מכאבי גב חזקים. כאבים אלו ריתקו אותה מספר פעמים בשנה למיטה, בכל פעם מעל לשבוע ימים. כאבי הגב החמירו מאוד בשנה האחרונה וגרמו לה להפסיד ימי עבודה רבים, דבר אשר פגע בתפקודה המקצועי. גם בבית, המצב לא היה טוב יותר – עם הילדים ועם פעילויות שוטפות אותן היא כבר בקושי יכלה לבצע.

כמו לחולים רבים הסובלים מכאבי גב חזקים, גם לרחל הומלץ לעבור ניתוח קיבוע בעמוד השדרה. ניתוח זה הינו הפתרון הנפוץ ביותר כיום לטיפול בכאבי גב חזקים. בניתוח זה, באמצעות משתלים, מאחים את החוליות הסמוכות כדי למנוע מהן להתנועע ולגרום לכאב ולהקרנתו לאזורים אחרים בגוף.

עד היום, מטופלים נאלצו להסתפק במשתלים העשויים טיטניום. משתלים אלו, חרף היותם חזקים ועמידים, גרמו לשלל בעיות אחרות, ביניהן, הפרעה לבדיקות MRI ו-CT, פגיעה בעצם החוליה הקרובה לקיבוע, האטת קצב ההחלמה ואף בעיות הנגרמות מאלרגיה למתכת.

 הפתרון – משתלים מסיבי פחמן תוצרת ישראל

לאחרונה, הוחל בשימוש במשתלים ייחודיים, תוצרת כחול-לבן. ייחודם של משתלים אלה, הוא בכך שהם עשויים מסיבי פחמן ולא מטיטניום. כבר למעלה מעשור משמש החומר כמשתל בתחומי כירורגיה שונים. הניסיון עמו מעיד כי הוא בטוח בשימוש ואינו יוצר תגובות שליליות בגוף.

בין היתרונות של חומר זה: הוא אינו מפריע לפעילות ה-MRI וה-CT, הוא מסייע לאיחוי מיטבי של העצמות, והוא אינו יוצר תגובה אלרגית.

המשתל מאושר לשימוש במרבית מדינות העולם כולל כלל מדינות אירופה, אוסטרליה ומדינות נוספות ובתהליך אישור על ידי ה-FDAA האמריקאי.

 

ברחבי העולם, מאות מנותחים כבר זכו להכיר את המשתלים החדשים ובאמצעותם להחלים בצורה מיטיבה וידידותית לגוף. 

הכותב הינו מנתח עמוד שדרה, מנהל השרות למחלות גב בילדים ונוער, מומחה בכירורגיה אורתופדית ורופא בכיר במחלקת עמוד שדרה בביה"ח מאיר 

    לבדיקת התאמה בטכנולוגיה חדשה, מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך