כיצד תוכלו לחסוך כסף בביטוח הרכב שלך?

295 צפיות

כל הסודות שסוכן הביטוח שלך לא רוצה שתגלה! בואו ללמוד כיצד גם אתם תוכלו להוזיל עשרות אחוזים בביטוח הרכב שלכם.

כל מי שמחזיק ברשותו רכב בבעלות פרטית מודע להוצאות הגבוהות בביטוחי הרכב, במיוחד בביטוח החובה. ישנם אלמנטים רבים אשר לפיהם נקבע הסכום שתשלם עבור ביטוח הרכב שלך, אבל עם מידע הנכון, גם אתם תוכלו לצמצמם בעלויות ביטוח הרכב שלכם.

עלויות הביטוח מוזלות

תאונות הדרכים מסווגות בחברות הביטוח כאחד הקריטריונים העיקריים לשכלול עלות פוליסת הביטוח. על פי לוחות חישוב סטטיסטיים יכולות חברות הביטוח לבחון במי כדאי להם להשקיע ולהקל על הפרמיה שמשולמת לפוליסה, וממי להיזהר ולדרוש לשלם בהתאם לסיכונים שהוא מגלם. נשים למשל פחות מעורבות בתאונות דרכים מגברים ולכן הן גם נהנות מיתרון בעלות הביטוח. מכיוון שעלות הביטוח נגזרת גם מהסיכון שהפוליסה תופעל, ראוי שנהג הרכב, לו הסיכון לתאונה נמוכה יותר, ייהנה מהפחתה והוזלה של עלות הביטוח. ואכן, הרבה מהחברות מציעות פוליסות מוזלות, הנחות והטבות בפוליסה לרכבים בהם הותקנה מערכות בטיחות כמו איווקס.
יצרני הרכב משקיעים כיום אמצעים רבים במיגון יעיל של כלי הרכב ומחלקות שלמות עוסקות במחקר ופיתוח של מערכות בטיחות, שתפקידן להגן על המטען האנושי היקר שאנו מסיעים וכך, למזער עד כמה שאפשר את הסיכונים האורבים לנהגים בכביש. הדור הבא של אמצעי הבטיחות לרכב מייצר מעטפת שתפקידה למנוע מצבי נהיגה בהם הסבירות לתאונות דרכים גבוהה. כלומר, בנוסף לאמצעי הבטיחות המסורתיים המצטיינים בריכוך הפגיעה לאחר מקרה, מתווספות היום בהדרגה מערכות טכנולוגיות שתפקידן הוא מניעת האירוע.

shutterstock

למה זה מוזיל את הביטוח?

המערכות הבסיסיות למניעת תאונות מצוידות במערכת מצלמות הסורקת ללא הפסקה את סביבתו של כלי הרכב. בכל רגע נתון אומדת המערכת את מיקום הרכב ביחס לגורמים נוספים על הכביש, כאלו העלולים לסכן את שלומם של הנהג ומשפחתו. אבל הדור הבא של מערכות הבטיחות אינו מסתפק במצלמות בלבד. במחקרים שנערכו במהלך השנים האחרונות הוכח כי יעילותן של המצלמות אכן גבוהה אך אלו לבדן אינן מספקות הגנה מושלמת. כדרכן של מצלמות, תפקודן במצבי ראות לקויה הנגרמים עקב תנאי מזג אויר קשים נפגמת.
קיימות שיטות פעולה וטכנולוגיות רבות ושונות שעליהן מבוססות המערכות השונות למניעת תאונות. עם זאת, יתרון ברור הוכח לטכנולוגיית הרדאר המתקדמת, שעליה מבוססות מערכת ההתרעה האקטיביות שמשווקת חברת איווקס.

  • עמידות בכל תנאי מזג אוויר: טכנולוגיית הרדאר אינה פועלת רק על ניתוח חזותי של צילומים. עובדה זו מקנה לטכנולוגיה עמידות גם בתנאי מזג אוויר קשה וגם בחשכה מוחלטת. למעשה, דווקא בתנאי ראות לקוייה נמצאים הנהגים בסיכוי מוגבר לתאונות, ומכאן היתרון למערכת הרדאר.
  • זיהוי עצמים זעירים ממרחק רב: טכנולוגיית הרדאר מאפשר לייצר התראות מבעוד מועד הודות לכושר דיוק רב בזיהוי כלי רכב – גם אם מדובר בעצמים קטנים יחסית כגון אופנועים ואף אופניים.
  • מערכת רדאר משולבת מצלמה: טכנולוגיית הרדאר משלבת גם מצלמה המספקת מידע רב בזמן אמת אודות עצמים וכלים רכב בכבשים. בזכות עוצמת העיבוד, המערכת מספקת התרעות תוך חלקיקי שנייה ומסייעת במניעת תאונות התנגשות ("חזית אחור") עקב בלימת פתע, אי שמירת מרחק, סטייה מנתיב והתנגשות באופנועים ואופניים.

בזכות היתרונות שיש לטכנולוגיה זו, היא משמשת את יצרניות רכבי היוקרה המובילות בעולם, אשר כוללות אותה כחלק בלתי נפרד מהרכבים אותן הן משווקות.

בשורה התחתונה

בתור בעל הרכב, בהתקנת מערכת מסוג זה תוכל לקבל הנחה משמעותית בביטוח החובה לרכב שלך. זאת כתוצאה מיישומה של הרפורמה בביטוח החובה לרכב שהחלה במרץ 2016 במסגרתה, רכבים בהם מותקנת מערכת התרעה מפני תאונה כמו למשל איווקס, מזכים את נהגיהם בתעריף ביטוח זול יותר. אם אנחנו מצליחים להקטין את הסיכון לתאונות אנחנו יכולים מעבר לשמירה על חיינו וחיי יקירינו גם להוזיל את עלויות הביטוח, עד עשרות אחוזים בשנה. מדובר כמובן בחיסכון של מאות עם לא אלפי שקלים, בהתאם לסוג הרכב.
מערכות למניעת תאונות דרכים היו עד לפני מספר שנים נחלתם הבלעדית של בעלי מכוניות היוקרה בלבד, ונחשבו לאמצעי טכנולוגי יקר ומורכב, עובדה שמנעה מהן להפוך לנחלת הכלל. אבל כיום, המערכות נגישות לחלוטין כמעט לכל נהג ובעלות נמוכה מאי פעם. רשויות למניעת תאונות דרכים בעולם משתפות פעולה עם יצרניות הרכב והופכות את התקנת המערכות לסטנדרט והתוצאות אינן מאחרות לבוא.

והכי חשוב כמובן לשמור על חוקי הנסיעה ולנהוג בזהירות.

זה הזמן להוזיל את עלויות הביטוח שלכם! לקבלת מידע נוסף  השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם


    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך