איך משרד התחבורה יעזור לכם לשמור על החיים – וגם לחסוך כסף על רישיון הרכב?

257 צפיות

משרד התחבורה מציב את הבטיחות בדרכים בראש סדר העדיפויות: תקנה חדשה מציעה הנחה של 1,500 שקלים באגרת הרישוי למתקינים מערכת בטיחות ברכבם, אך מספר הרכבים שיזכו מוגבל

צעד חשוב ומשמעותי למען המאבק בתאונות הדרכים: משרד התחבורה החליט להציב את הבטיחות בדרכים בראש סדר העדיפויות, והעביר לאחרונה תכנית חדשה התומכת בהתקנת מערכת התרעה המסייעת בהצלת חיים ברכב. התקנה מקנה הנחה של 1,500 שקלים באגרת הרישוי למתקינים מערכת, המתריעה מפני סטייה מנתיב והמתריעה מפני התנגשות ברכב שמלפנים, ברכבם – מה שהופך את התקנת המערכת למשתלמת יותר גם בהיבט הכלכלי, נוסף כמובן על ההיבט הבטיחותי.

מה צריך כדי ליהנות מההטבה המשמעותית הזו? ההטבה תינתן בגין כלי רכב משנת ייצור 2000 ומעלה, שמשקלם הינו עד 3.5 טונות, אשר בהם הותקנו, החל מחודש מאי 2017, מערכת בטיחות המתריעה מפני סטייה מהנתיב והתרעה מפני התנגשות ברכב שמלפנים. שימו לב, שלא ניתן לקבל החזר בגין רכב שבו כבר מותקנת מערכת, אלא מדובר רק בהתקנות חדשות.

האותיות הקטנות – מתי מקבלים את ההטבה בסך 1500 ש"ח?​

חשוב לציין כי יש לשלם מראש את המחיר המלא עבור מערכת ההתרעה שעלותה לא יותר מ-2100 ש"ח כולל מע"מ, וכי ההחזר יתפרס על פני שלוש שנים, ויתבטא בהנחה שתינתן כנגד אגרת הרישוי השנתית. בשנה הראשונה שלאחר ההתקנה תקבלו הנחה דרך רישיון הרכב בסך 700 ש"ח, בשנה השנייה לאחר ההתקנה תקבלו עוד 700 ש"ח הנחה דרך הרשיון רכב, ובשנה השלישית תקבלו הנחה של 100 ש"ח.

בנוסף, חשוב לציין כי אם התקנתם את המערכת יותר מחודשיים לפני חידוש רישיון הרכב, תהיו זכאים להטבה עוד השנה. במקרה וחידשתם את רישיון הרכב בטווח הקצר מחודשיים, תהיו זכאים לה מהשנה הבאה.

אבל כך או כך, ההטבה תסתכם בסכום של 1,500 שקלים, שמגיעה יד ביד עם מערכת בטיחות מצילת חיים.

איזו מערכת בטיחות גם תשמור על החיים וגם תחסוך כסף?

התקנה תקפה לגבי כל מערכת בטיחות המתריעה על סטייה לא מבוקרת מהנתיב, והמתריעה מפני התנגשות ברכב שמלפנים. אבל אלה רק תנאי הסף; מערכת בטיחות מקיפה תדע להתריע גם מפני סכנות פוטנציאליות נוספות שאתם עלולים להיתקל בהן באופן יומיומי, ותעלה בכמה דרגות את רמת הבטיחות שלכם על הכביש.

מערכת כזו היא מערכת מובילאיי. למקרה שפספסתם, מובילאיי הינה החברה אותה קנתה לאחרונה ענקית הטכנולוגיה אינטל, תמורת 15.3 מיליארד דולר. בין היתר, מערכת מובילאיי מספקת התרעות המסייעות במניעת תאונות, ומתפקדת ממש כעוד עין פקוחה במהלך הנסיעה. מדובר במערכת מקיפה, היודעת להתריע מפני סכנות אפשרויות בכביש, ביניהן התנגשות בהולך רגל או רוכב אופניים, התרעת אי-שמירת מרחק מרכב לפנים, וכן התרעה על חריגה מהמהירות המותרת.

שמה של הטכנולוגיה של מובילאיי כבר יצא למרחקים, וברחבי העולם תוכלו למצוא אותה ברכבים רבים;  לשם הדיוק, כ-20 מיליון נהגים כבר נהנים ממנה, כשלמעלה מ-27 יצרניות רכב בינלאומיות מהמובילות בעולם – ביניהן פולקסווגאן, פיג'ו, ניסן, קיה, BMW, ו-אאודי – בחרו דווקא בטכנולוגיה של מובילאיי.

 

ומה אתכם? נכון להיום ההטבה מוגבלת לעד-80 אלף כלי רכב לשנת 2017, ולפי הצפי היא תיגמר מהר – לכן מהרו להזמין ועברו לנסיעה בטוחה יותר עוד היום!

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!
    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך