השתלת שיניים מסורתית אינה מתאימה לכם? הכירו את ההשתלה הבזאלית

1,104 צפיות

הטכנולוגיה המתקדמת של השתלות השיניים מונחות מחשב, מאפשרת כיום למטופלים לזכות בחיוך חדש, בהליך מקוצר ומופחת כאבים • אבל מה אם אתם לא מתאימים להשתלה כזו? הכירו את הפתרון האידאלי עבורכם

מאת: ד"ר שחר דריי

אנשים רבים  נרתעים רק מלשמוע את צמד המילים "השתלת שיניים". הסיבה לכך טמונה, ככל הנראה, בעובדה כי עד לפני שנים לא רבות – היה הטיפול כרוך בפרוצדורות כירורגיות מסובכות, כאב רב ושיקום ארוך.

החדשות הטובות הן שכיום, בעזרת הטכנולוגיה פורצת הדרך בתחום השתלות השיניים, אין כל סיבה לפחד מהטיפול, שהפך בזכות תוכנות מחשב עדכניות למהיר ומדויק.

עם זאת, עבור מטופלים רבים, השתלות השיניים אותן מציעים במרבית המרפאות כיום, אינן מתאימות.

ד"ר שחר דריי

באילו מקרים ההשתלה המסורתית אינה מתאימה?

מטופלים מחוסרי עצם באופן משמעותי או בעלי עצם דקה מאוד, למשל, אינם יכולים לעבור השתלה באופן המקובל. כמו כן, השתלת שיניים מסורתית עשויה לארוך כ-15 חודשי המתנה, שכן היא מצריכה הרמות סינוס, שתהליך השיקום שלהן ארוך ומורכב. כל אלו, עלולים לשלול ממטופלים מסוימים את האפשרות לעבור השתלה מסורתית. אבל אל דאגה – גם לזה פלאי הטכנולוגיה כבר מצאו פתרון.

הכירו את הדור הבא של השתלת השיניים: השתלה הבזאלית

העצם הבזאלית הינה עצם מרכזית ובסיסית יותר במבנה הלסת ששורדת גם לאחר ספיגת העצם האלבאולרית – העצם ש"מחזיקה" את השיניים בתוך הלסת. במסגרת שיטת ההשתלה הבזאלית, ניתן לנצל את העצם החזקה הזו, מבלי להזדקק להשתלת עצם נוספת לצורך קיבוע השתלים.

מהם היתרונות של השתלה בזאלית – על פני ההשתלה המסורתית?

1. פתרון מלא למחוסרי עצם

שיטת ההשתלה הבזאלית איננה כפופה ישירות למצב העצם בפה המטופל, ועל כן מאפשרת לשקם לסת שלמה גם אצל מטופלים מחוסרי עצם באופן משמעותי או בעלי עצם דקה מאוד. היות שהעמסת השתלים מבוצעת בעצם חזקה ודחוסה יותר מן העצם "הרגילה", ומצריכה שימוש בשתלים מיוחדים המותאמים לעצם זאת – בד"כ גם אין צורך במספר רב של שתלים.

2. קיצור משך השיקום ל-5 חודשי המתנה בלבד – לעומת 15 חודשים

בהשתלה בזאלית אין צורך בהרמות סינוס דו צדדיות, ועל כן מתקצר משמעותית זמן ההמתנה עד לקבלת העבודה הסופית (השיניים הקבועות) מכ-15 חודשי המתנה בשיטת ההשתלה המסורתית ל-חצי שנה בלבד.

 3. ניתן לצאת מהמרפאה עוד באותו היום – עם שיניים חדשות

השתלה בזאלית ניתנת לתכנון ממוחשב עוד לפני שמבוצע הניתוח. שימוש בתוכנת מחשב ייעודית מאפשר לתכנן מראש את המיקום האופטימלי של השתלים שיוחדרו ללסת, וכפועל יוצא, מאפשר להכין מראש באופן המדויק ביותר גם את השיניים הזמניות. מטופל שעובר השתלה בזאלית יכול אם כך, לצאת מהניתוח עוד באותו היום עם שיניים בפה. אמנם מדובר בשיניים זמניות, אבל הן מוברגות על גבי שתלים (ולא מודבקות) ואינן נשלפות. טכנולוגית השתלה בזאלית מקצרת אם כך משמעותית את תהליך השיקום ואי הנוחות הנלווית לו.

4. יציבות ודיוק מביאים לאחוזי הצלחה גבוהים יותר

את השיניים הזמניות שמבריגים מיד עם תום הניתוח, מחזקים ע"י שלד מתכת הנמצא בבסיס הגשר, המקבע באופן מדויק ואחיד את כל השתלים שאך עתה הוחדרו ללסת, ובכך תורם ליציבות הראשונית של השתלים בתהליך קליטת השתל בתוך העצם. יציבות זאת מאפשרת את המעבר המדויק והבריא ביותר של כוחות הלעיסה מן הכתר אל השתל (שלא כמו בעבודה מודבקת) מה שמאריך את חייה של כל עבודת שיקום הפה. זאת הסיבה לכך שאחוזי ההצלחה של טכנולוגית ההשתלה הבזאלית גבוהים בהרבה מאלו של העבודה המודבקת.

בואו לשמוע עוד על השתלה בזאלית – לפגישת ייעוץ והתאמה אישית עם ד"ר שחר דריי >>>

*פגישות הייעוץ מתקיימות בקליניקה במרכז תל אביב ואינן כרוכות בתשלום

    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך