הקשר המיוחד בין שתיית יין אדום לשמירה על בריאות הלב

1,480 צפיות

דברים רבים כבר נאמרו על היין – הוא ישמח לבב אנוש, נכנס יין יצא סוד, ועוד • אך האמירה המודרנית שאולי הכי רלוונטית לימינו – היא "יין טוב ללב" • מה הופך אותו לכזה? • ומה ניתן לעשות אם אנחנו מעדיפים להימנע מהאלכוהול והסוכר שהוא מכיל?


מאת: מערכת VOOOM


הקשר המיוחד בין שתיית יין אדום לשמירה על בריאות הלב

כששואלים את השאלה הזו נזכרים מיד בצרפתים ובאהבתם הידועה לשתיית יין אדום. מחקרים רבים מראים שהצרפתים, על אף שנהנים מאד מאכילת בשר משובח, גבינות שמנות, רטבים על בסיס חמאה ועוד מיני מאכלים עשירים בשומן –  סובלים פחות ממחלות לב. התופעה הזאת ידועה בשם "הפרדוקס הצרפתי". חוקרים רבים חיפשו הסבר לתופעה ואחת הטענות העיקריות היתה שהסיבה לכך היא שתייה יומית מתונה של יין אדום.

איך זה בעצם עובד?

הטבע מבוסס על מיליארדי שנים של מחקר ופיתוח (או במילים אחרות, אבולוציה!). כתוצאה מכך, החומרים הפעילים בצמחים – וביניהם בפירות ובירקות – התפתחו רבות עם השנים והיום גדלים בצורה ובמבנה טבעי ואופטימלי המאפשר ספיגה מקסימלית בגוף ואפקטיביות רבה.

כך, הענבים, קליפות הענבים וזרעי הענבים, המשמשים להכנת היין האדום, מכילים רכיבים מדהימים שהתפתחו במהלך השנים – הפוליפנולים. אלו חומרים נוגדי חמצון, כשבכל ענב יכולים להיות סוגים שונים של פוליפנולים כגון: רסברטרול, אנתוציאנינים, קטכינים, טנינים. אותם פוליפנולים מסייעים בהרחבת עורקים וזרימת דם.

עם השנים עוד ועוד מחקרים בדקו ומצאו שלשתייה מתונה של יין אדום יתרונות נוספים – הקשורים לרמת הסוכר בדם.
נשמע נהדר! אם כן, מדוע לא כדאי לשתות יין אדום בכמויות גדולות מדי יום?
מפני שלצריכה מופרזת של יין אדום עלולה להיות גם השפעה שלילית, שכן הוא מכיל אלכוהול וסוכר.
מי ששותה יין בהגזמה חשוף להשמנה, פגיעה בכבד ואלכוהוליזם שיכול להיגמר בתאונות ופציעות. כפי שנהוג לומר – לכל מטבע שני צדדים, וכך גם ליין.


יחד עם זאת, אם תשאלו את רופא המשפחה שלכם הוא וודאי ימליץ לכם לשתות כוס יין אדום ביום, שתעשה לכם רק טוב לבריאות. אם לדייק, חוקרים גילו שהצריכה האופטימלית של יין אדום נאמדת ב-2 עד 3 כוסות ליום. חשוב לזכור שליין אדום יש יותר יתרונות בריאותיים מאשר ליין לבן, מכיוון שהוא מכיל יותר פוליפנולים. זכרו, ככל שהיין שלגמתם יותר מתוק כך הוא פחות בריא, וככל שהוא יותר יבש כלומר פחות מתוק, כך הוא תורם יותר לבריאותכם.

מי צריך לשתות יין אדום? בגדול, כל אחד. שתיים-שלוש כוסות יין אדום ביום בשילוב תזונה בריאה ומאוזנת ופעילות גופנית קבועה הם נוסחה כמעט בטוחה לאורח חיים בריא ואריכות ימים. אם אינכם מורגלים בשתייה יומית של יין, מומלץ להתחיל עם כוס אחת כל יומיים-שלושה, ומשם לטפס לכוס או שתיים ביום.

אם צריכה רבה של יין לא מוצאת חן בעיניכם, אתם עדיין לא חייבים לוותר על היתרונות המדהימים של הענבים ושל יין אדום- צמד מדענים ישראלים הצליחו לפתח סופר-פוד פורץ דרך בשם VINIA, כמוסה המכילה את מגוון הפוליפנולים הבריאים שבענבים!

רק VINIA רותמת את מיליוני השנים של ההתפתחות הטבעית של הענבים האדומים, ומביאה יחס מושלם של פוליפנולים לתוך הגוף שלנו, בלי לערב סוכר ואלכוהול. את הכמוסה ניתן לצרוך על בסיס יומי ללא כל קושי. כך נהנים מהתכונות הבריאותיות של היין האדום בלי הדברים השליליים כמו האלכוהול והסוכר ! זהו פתרון מעשי ויעיל לאנשים שאינם מורגלים לשתות כמויות של יין אך שואפים לחיות בריא.

השפעה של VINIA על כלי הדם

במחקר קליני שבוצע על ידי החברה נמצא כי VINIA מסייעת באופן משמעותי לשיפור האלסטיות של כלי הדם (148% בממוצע ביחס לערך הבסיס) דבר שגורם להרחבה של כלי הדם*. מנגנון הפעולה המוצע של VINIA על כלי הדם מבוסס על ניסוי שבוצע על ידי החברה בתאי אנדותניאל המצויים בכלי הדם ויש להם חשיבות רבה. VINIA מפחיתה הפרשה של ET-1 על ידי תאי האנדותל (חלבון הגורם לכיווץ כלי הדם) ובאותו זמן גורמת לעליה ביצור של NO המשפיע על הרחבת כלי דם***. ממצאים אלה תורמים להבנת מנגנון השפעת VINIA על כלי הדם.

כמוסה אחת, כל היתרונות של אמא טבע.

כל כמוסה של 400 מ"ג (הכמות המומלצת ליום) מכילה תערובת ייחודית של פוליפנולים. למעשה, כמוסה אחת של VINIA שקולה לכמות הרסברטרול בבקבוק יין אדום אחד. כמו כן, ל VINIA היכולת המיוחדת להיספג בגוף באופן אופטימלי, וכך לזכות ביתרונות המדהימים של הפוליפנולים. מהם אותם יתרונות? בבקשה:

 • VINIA מסייע בזרימה טובה יותר של דם בגוף ואספקת חמצן. משתמשים רבים יחושו בשיפור מדדים, בוויטליות וערנות גבוהה יותר.
 • במחקר קליני שבוצע על ידי החברה  נמצא כי VINIA מסייעת באופן משמעותי לשיפור האלסטיות של כלי הדם (148% בממוצע ביחס לערך הבסיס) דבר שגורם להרחבה של כלי הדם*.
 • VINIA מסייעת בשיפור בזרימת דם והדבר מסייע לשמירה על בריאות הלב, כמו גם לחיוניות וערנות ברמות גבוהות יותר.
 • VINIA מסייעת בהתמודדות עם רמות הסוכר בדם בייחוד אלו הנגרמות כתוצאה מגיל ומטאבוליזם וכתוצאה מכך גורם להרגשה טובה יותר במהלך היום.**
 • VINIA מסייעת בפעילות אנטי חימצונית כולל LDL כולסטרול.
 • VINIA מסייעת בחיזוק הגוף
 • VINIA מגובה במחקרים קליניים אשר התפרסמו בארץ ובעולם יחד עם אלפי לקוחות אשר עושים שימוש יום יומי במוצר כבר למעלה מ-3 שנים, ומעידים על שיפור בהרגשתם.

אין ספק שליין יתרונות רבים כשמדובר בהשפעה על הלב ועל זרימת הדם, אך בכדי להימנע מתוספת הסוכר והאלכוהול וליהנות מנוגדי החמצון שמכיל היין האדום, מומלץ לשלב את תוסף התזונה VINIA ביום יום.

גם לך מגיע ליהנות מהיתרונות הבריאותיים של הענבים האדומים. VINIA המסייעת בשיפור האנרגיה, החדות ושמירה על הבריאות. הטבה – בקבוק קברנה סובניון של תבור במתנה למזמינים עכשיו>>
מלאו את  פרטיכם לקבלת מידע נוסף עבור VINIA:

  עם לחיצה על לחצן "שלח" הריני מאשר כי קראתי והנני מסכים למדיניות הפרטיות של ויניה

  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

  .Vaisman, et al, 2015 Int J Food Sci Nutr*
  מדד FMD עלה ב-148% בממוצע בקבוצה שצרכה ויניה (400 מ"ג) במשך 3 חודשים. בקבוצה זו ערך הבסיס של FMD עלה מ-1.45% ל-3.59% לאחר צריכת VINIA.

  .Julio Wainstein et al, American Diabetes Association, 2016 (abstract)**

  Leibowitz et al, 2013, Eur J Nutr ***
  App21.10.2020