הפיתוח הישראלי שמאפשר ליהנות מהיתרונות הבריאותיים של בקבוק יין שלם – בכמוסה אחת

758 צפיות

רבות דובר על מעלותיו של היין האדום, במיוחד בשל החומרים הפעילים שבו, שתורמים לבריאות הלב והעורקים • סטארטאפ ישראלי פורץ דרך, מאפשר ליהנות מכל יתרונות היין – רק בלי האלכוהול והסוכר

עולם המדע והמחקר כבר הוכיח את תרומתו של היין האדום לבריאות הלב והעורקים, לאור העובדה שהוא מכיל חומרים נוגדי חמצון חזקים, לרבות פוליפנולים ורסרבטרול.

אבל מה אם אנחנו לא רוצים או לא יכולים לצרוך כמויות של יין, מאחר והוא מכיל כמות לא מבוטלת של אלכוהול וסוכר?
הכירו את VINIA, תוסף תזונה פורץ דרך, פרי פיתוח ישראלי שמכיל בכמוסה אחת את יתרונות נוגדי החמצון שמכיל בקבוק יין שלם.

כיצד יין אדום משפיע על הגוף?

העובדה ששתייה מתונה של יין אדום על בסיס קבוע עשויה לתרום רבות לבריאותכם – כבר ידועה לכל. יתרה מכך, שנות מחקר רבות ביקשו לגלות כיצד ייתכן ששכיחות מחלות הלב בצרפת היא מהנמוכות בעולם, למרות שהצרפתים צורכים כמויות גדולות של בשר אדום וגבינות שמנות, תופעה המכונה "הפרדוקס הצרפתי"

המסקנה שאליה הגיעו החוקרים הייתה חד משמעית: העובדה שבצרפת מלווים כל ארוחה שכזו ביין אדום על בסיס יומיומי היא שמגינה עליהם מפני מחלות לב וכלי דם.

הרכיבים שהופכים את היין לסופר פוד ומועילים לבריאות הלב

מחקרים רבים נוספים הוכיחו כי שתייה מתונה של יין אדום על בסיס קבוע מועילה לבריאות הלב ולשמירה על גמישותם ועל תפקודם האופטימלי של כלי הדם. מחקרים אלה אף חשפו את סודו של היין האדום – רסברטרול ופוליפנולים, נוגדי חמצון עצמתיים המצויים בענבים ובקליפתם ויש להם השפעה רבה במניעת מחלות לב. במחקרים אלה נמצא כי הפוליפנולים מסייעים בשיפור זרימת דם, בריאות הלב, מניעת סתימת עורקים ואף בהגברת הערנות והתפקוד השוטף.

אבל מה אם שתיית יין אינה מומלצת לנו בשל הסוכר והאלכוהול?

זה שהיין האדום עשיר במרכיבים בריאים וחיוניים לגוף – זה טוב ויפה, אבל  כדי למקסם את היתרונות האלה תצטרכו לשתות בממוצע בקבוק יין אדום ביום – מינון שהוא הרבה מעבר להמלצות הקיימות בעניין צריכת אלכוהול ושמירה על בריאות הכבד. ועוד לא הזכרנו את הסוכר המצוי ביין האדום.

אז איך אפשר ליהנות מיתרונות היין לבריאות הלב והעורקים בלי לשלם על כך בפגיעה בבריאות איברים אחרים? בימים אלה מושק בישראל פיתוח חדשני ופורץ דרך: VINIA – סופר־פוד שמבוסס על תאי ענבים שפיתחה חברת הביוטכנולוגיה הישראלית Bioharvest.

מדובר בקפסולות שמכילות קומפלקס פוליפנולים ורסברטרול המצויים באבקת תאי ענבים, אותם החומרים שיש ביין אדום המביאים להשפעה חיובית על הלב וכלי הדם.

תוסף התזונה שייתן לכם את יתרונות היין – ובאופן מבוקר ובטוח עוד יותר

מעבר לאפשרות להימנע מהסוכר ומהאלכוהול שביין, יתרון משמעותי שתמצאו ב-VINIA, הוא שבניגוד לענבים שגדלים בטבע וחשופים לכימיקלים המצויים באוויר, באדמה ובמי ההשקיה – אבקת תאי הענבים שמכילות הקפסולות מיוצרת בישראל בתנאים מבוקרים במים הידרופוניים, ללא ריסוס או הנדסה גנטית. התנאים המבוקרים האלה מאפשרים גם את קביעת המינון המדויק של נוגדי החמצון המצויים באבקה, והיא מכילה ריכוז גבוה של פיסאיד רזברטרול ופוליפנולים.

כל קפסולה של VINIA מכילה 400 מ"ג תאי ענבים, 40 מ"ג פוליפנולים ו־8 מ"ג רזברטרול, או בעברית: כל כמוסה מכילה נוגדי חמצון בכמות המצויה בבקבוק יין אדום שלם, אך ללא האלכוהול והסוכר. לכן גם סוכרתיים, שלרוב מוגבלים בצריכת אלכוהול, יכולים להיעזר ב־VINIA לצורך שמירה על בריאות הלב והעורקים.

התקדמו לגרסה הבריאה של היין – הקליקו לעוד פרטים על תוסף התזונה המהפכני שישפר את בריאותכם בקלות!