כאב בחזה, זיעה קרה ועוד: מהם הסימנים להתקף לב?

691 צפיות

כאב חד בחזה, נשימה כבדה וזיעה קרה שמכסה את המצח ואת הפנים •  חשוב להכיר את הסימנים המתריעים על התקף לב • טיפול מיידי בהתקף לב עשוי להציל חיים • תוסף תזונה שישמור על בריאות הלב

 

זה יכול לתפוס אתכם בדרך לעבודה, בבית הקפה או על הספה עם הילדים. כאב חד בחזה, נשימה כבדה וזיעה קרה שמכסה את המצח ואת הפנים. חשוב להכיר את הסימנים כדי לזהות אותו מבעוד מועד, מאחר וטיפול מיידי בהתקף לב עשוי להציל חיים.

מהו התקף לב וממה הוא נגרם?

התקף לב, או אוטם שריר הלב, הוא מחלת לב בה מתרחשת הפרעה באספקת הדם ללב. שריר הלב מקבל דם מועשר בחמצן, וכאשר נפגעת זרימת הדם, הלב לא מקבל מספיק חמצן ומתחילים תהליכי נמק. במרבית המקרים התקף לב יתרחש על רקע של חסימה באחד העורקים הכליליים שתפקידם לספק דם לשריר הלב.

החסימה גורמת להגבלה באספקת הדם ללב, וחלקי הלב שעדיין עובדים באופן תקין נאלצים לפעול באופן מאומץ יותר כדי לפצות על החוסר. חשוב להבין שהחסימה מתרחשת באופן פתאומי, וככל שהטיפול מתאחר, הנזק גדול יותר, לכן חשוב להכיר את הסימנים להתקף לב.

מה מרגישים כשחווים התקף לב?

גוף הגבר שונה מגוף האישה, והסימנים להתקף בקרב גברים ובקרב נשים יהיו שונים. הסימנים הנפוצים בקרב גברים הם כאב פתאומי וחד בחזה, ובמיוחד בצידו השמאלי, שעשוי להיות מוקרן גם לזרוע השמאלית, לצוואר וללסת. לעתים מתלווים לכאב גם בחילה, קוצר נשימה, דפיקות לב, הזעה וחרדה. בקרב נשים לעומת זאת התסמינים טיפוסיים פחות, והן עשויות לסבול מקוצר נשימה, עייפות, חולשה ותחושה לא טובה במערכת העיכול.

מה צריך לעשות ברגע שמזהים את הסימנים?

חלק מהתקפי הלב הם התקפים שקטים שלא כוללים כאבים בחזה או תסמינים אחרים, וכאשר מתעורר חשד להתקף לב יש לפעול במהירות. ברגע שאתם מזהים את הסימנים או חושדים שיש לכם התקף לב עליכם להזעיק אמבולנס באופן מיידי. חשוב להבין שכ-25% מהלוקים בהתקף לב מתים, ובחלק גדול מהמקרים עוד לפני קבלת טיפול רפואי, לכן זריזות בהזעקת טיפול היא שם המשחק.

עד להגעת האמבולנס יש לבצע החייאה בעזרת דפיברילטור, וכאשר אין כזה בנמצא יש לבצע עיסוי לבית החזה. גם עיסוי של אדם לא מיומן עדיף על עמידה בחוסר מעש, כאשר העיסוי צריך להתבצע בקצב של 80 עד 100 פעמים בדקה.

4. מה ניתן לעשות כדי לשמור על בריאות הלב שלנו?

זיהוי מוקדם של התקף לב עשוי למנוע אסון, אולם על ידי שמירה על בריאות הלב תוכלו להימנע מהתקף לב. הדרך הטובה ביותר לשמירה על בריאות הלב היא ניהול אורח חיים בריא. חשוב להקפיד על פעילות גופנית קבועה אך מתונה, בדיקות תקופתיות וכמובן תזונה נכונה.

קיימים מזונות שונים המכילים נוגדי חמצון כמו פוליפנול ורסבטרול, שמסייעים בהרפיה של תאי השריר שיפור זרימת הדם, גמישות העורקים והפחתת קרישי הדם. ענבים אדומים ויין אדום עשירים מאוד בחומרים אלה, לרבות פוליפנול ורסרבטרול, אלא שצריכה מופרזת שלהם לא מומלצת בגלל תכולת הסוכר והאלכוהול שהם מכילים.

הכירו את תוסף התזונה המהפכני שישמור לכם על הלב

כאמור, צריכת יין באופן יומיומי עלולה להוות בעיה עבור אנשים רבים, לרבות חולי סוכרת, ובכך למעשה –  החסרונות שביין עלולים לעלות על היתרונות. כדי להתגבר על כך, ובכדי לאפשר לכל החפץ בכך ליהנות מהיתרונות הבריאותיים שבענבים אדומים וביין,  עמלו מדענים ופיתחו את VINIA, תוסף התזונה המהפכני שישמור לכם על הלב.

VINIA הוא פיתוח ישראלי פורץ דרך שמאפשר לכם ליהנות מהיתרונות של ענבים ויין בלי לצרוך את החסרונות. קפסולה אחת, פעם ביום, ותוכלו להעשיר את גופכם בפוליפנול ורסרבטרול ללא הסוכר והאלכוהול. הקפסולות מכילות אבקת תאי ענבים, ומתוך כך עמוסים בנוגדי חמצון, וניתנות לשילוב בכל ארוחה או שתייה. כך, בעזרת פעולה יומיומית פשוטה תוכלו לשמור על בריאות כלי הדם שלכם, תוך שמירה על רמות סוכר נמוכות.

עשו משהו טוב עבור הלב שלכםגלו את תוסף התזונה שישמור על הבריאות!
הקליקו לפרטים