לא רק משמח: האם כדאי לכם לשתות 4 כוסיות יין בחג הזה?

661 צפיות

חוץ מערב שמח שמשחרר מעבדות לחירות, יין אדום מעניק לנו עוד כמה סיבות לשמוח ולרקוד • יין מאופיין בסגולות בריאותיות מדהימות שבמרכזן סיוע לבריאות הלב וכלי הדם • אבל מה אם אתם נמנעים מיין בגלל תכולת הסוכר והאלכוהול שבו?בין המצות, האפיקומן, ו"אחד מי יודע", מסתתר הגורם שעוזר לנו לצלוח את ליל הסדר בשלום יחסי: היין. ארבע כוסות יין אדום בהחלט יכולים לגרום לכל אחד לפצוח בשירה ביידיש, אבל חוץ מערב שמח שמשחרר מעבדות לחירות, יין אדום מעניק לנו עוד כמה סיבות לשמוח ולרקוד. בנוסף, יין אדום מאופיין בסגולות בריאותיות מדהימות שבמרכזן סיוע לבריאות הלב וכלי הדם, ובין היתר משפר את התפקוד המיני, מסייע במניעת סכרת, וכן, גם מרגיע אותנו.

אספנו לכם את כל סיבות המרכזיות למה כדאי לכם לשתות בליל הסדר – אבל אל תשכחו לדאוג לנהג תורן!

למה יין אדום כל כך בריא? כל הסיבות

  • מסייע למניעת מחלות לב וכלי הדם

יין אדום מכיל חומר מופלא בשם פוליפנולים, החומר המצוי בקליפות הענבים. הפוליפונלים אלו בעצם נוגדי חימצון בעלי תכונות ייחודיות התורמות להרפיה של תאי השרירי, שיפור זרימת הדם, ועוד פעולות שעושות קסמים לגוף ומפחיתות את הסיכוי ללקות בהתקפי לב ובמחלות לב נוספות. 

  • משפר את התפקוד המיני

במידה והגבר סובל מאין-אונות, כדאי אולי לדעת שזה עשוי לנבוע מליקוי בייצור של תחמוצת חנקן. אותם נוגדי חמצון ביין אדום משפרים את זרימת הדם ומגבירים את הזמינות של אותה תחמוצת – מה שעשוי לשפר משמעותית את התפקוד המיני (והיין גם, כמובן, משפיע על החשק).

  • מסייע במניעת סוכרת

היין האדום מסייע גם במניעת סוכרת מסוג 2. הוכח כי הפוליפנולים מעכבים יתר סוכר בדם, ומשפרים את תפקוד התאים המפרישים אינסולין.  • מכיל חומרי הרגעה טבעיים

אין כמו כוס יין אדום כדי להרגיע את הנפש ולהסיר מעצמינו את לחצי היום-יום. האפקט המרגיע שכוס יין גורמת לנו זו כנראה הסיבה שאנחנו מצליחים לשרוד ערב שלם של הקראת ההגדה…

  • מניעת מחלות בקיבה

  נמצא כי אותם פוליפנולים מדהימים תורמים גם כן למניעה של  תהליכי חמצון שמתרחשים בקיבה. יין אדום מונע תהליכי חמצון, מונע צרבות ומסייע במניעת יצירת תוצרי חמצון שעשויים לגרום למחלות לב .

  • מפחית תחלואה באלצהיימר

לפי מחקרים שפורסמו לאחרונה, נמצא כי אנשים ששתו באופן קבוע יין אדום הפחיתו את הסיכוי לחלות במחלת האלצהיימר.

אבל כמו כל דבר – גם ביין יש גם לא מעט חסרונות

אין ספק שיש לא מעט סיבות למה לשתות יין בערב פסח (ובכל ערב אחר), אבל לצערנו, כמו לכל דבר, ליין האדום יש גם לא מעט חסרונות; יין אדום עשיר בקלוריות ועלול לגרום להשמנת יתר. בנוסף, היין האדום מכיל כמויות של סוכר ואלכוהול, מה שעשוי לפגוע בכבד וברמות הסוכר בגוף, ולגרום ליותר נזק מתועלת.

הפתרון? תוסף תזונה חדש שמכיל את יתרונות היין – ללא סוכר ואלכוהול

VINIA היא למעשה אבקת תאי ענבים המכילה פוליפנולים וכן שעשירה ברסברטרול שהוא פוליפנול חשוב – כן, אותם חומרים קסומים שניתן למצוא ביין האדום ומסייעים לכל התופעות הנפלאות כמו מניעה של מחלות לב וסיוע בשיפור זרימת הדם, הגברת עירנות ושיפור התפקוד המיני. מה שלא תמצאו בויניה הוא קלוריות, סוכר או אלכוהול – למעשה, קפסולה אחת של ויניה מקבילה לבקבוק שלם של יין אדום, מבלי לערב אלכוהול או סוכר בעניין.

מי שאחראי לסופר-פוד הזה אלו שני מדענים ישראלים שהבינו את הפוטנציאל העצום הגלום ביין אדום, וביקשו למצוא פתרון לחסרונות שבשתייתו. הם ערכו מחקרים במשך שנים ופיתחו זן מיוחד של ענבים העשיר ברסברטרול שהוא מקבוצת הפוליפונלים. כך נולדה VINIA, אבקת תאי ענבים עם חומרים פעילים בצורתם הטבעית והבריאה ביותר. צרכנים שהשתמשו בויניה באופן קבוע, מבוגרים כצעירים, מעידים כי תוך מספר חודשים תפקוד העורקים נמצא תקין, וכן רמת הסוכר ירדה וסיבולת לב הריאה השתפרה.

אז בפסח הזה תשתו איזה כוס אחת של יין אדום, ואת יתר היתרונות תקבלו כבר מויניה…

הכירו את תוסף התזונה שמכיל את יתרונות היין – ללא האלכוהול והסוכר