לא רק התקף לב – יש לכם עוד סיבות לשמור על לב בריא

503 צפיות

הלב הוא האיבר הכי חשוב בגוף שלנו, והוא חשוף ללא מעט מחלות שונות • מהן מחלות הלב שכדאי להיזהר, ממה הן נגרמות ואיך למנוע אותן • פיתוח ישראלי שיסייע בשמירה על הלבכולנו מכירים את הסצנות הידועות בסרטי הוליווד, בו הגבר מחזיק בחזה ונופל לרצפה. אמנם התקף לב הוא ללא ספק אחד הסימפטומים הנפוצים בכל הנוגע למחלות לבביות, אבל הוא לא היחיד. מחלות לב שונות הן מהגורמים העיקריים לתמותה בישראל ובמדינות מערביות נוספות, וחשוב להבין את ההבדל בין המחלות השונות שהלב שלנו חשוף אליהן – ולדעת איך למנוע אותן .

מחלות הלב שכדאי להיזהר מהן – והגורמים להן

 • מחלת לב כלילית

מחלות אלו נגרמות מאספקת דם לקויה לשריר הלב, שבדרך כלל נגרמת מהיצרות בכלי הדם הכליליים. למעשה, לרקמה אין מספק חמצן לפעילות תקינה, ונוצרים כאבים בחזה וקוצר נשימה שעשויים לגרום לתעוקת חזה והתקפי לב.

 • הפרעות קצב לב

קבוצת מחלות זו מאופיינת בבעיה בקצב הלב הסדיר – קצב מהיר מדי או איטי מדי – הפוגמת בתפקודו התקין של הלב. מחלה בקבוצה זו היא למשל המחלה 'פרפור חדרים' המאופיינת באי סדירות בפעילות הלב. ניתן לטפל בתופעות אלו בעזרת טיפול תרופתי נכון.

 • אי ספיקת לב

במצב של אי ספיקת לב, הלב חלש במיוחד ואינו מסוגל לספק דם לאיברים שונים בגוף, ולמעשה לא מבצע את עבודתו כראוי. לחץ דם גבוה או מחלת לב כלילית עשויים לגרום לאי ספיקה. זהו מצב מסוכן שעשוי לגרום לבצקות וקוצר נשימה.

 • מחלות זיהומיות

מחלות זיהומיות (כמו פריקרדיטיס או מיוקרדיטיס) אלו מחלות של שריר הלב ושק הלב. אלו מחלות שנגרמות לרוב על ידי זיהום ויראלי או חיידקי, וניתן לטפל בהן בעזרת טיפול תרופתי.

 • מחלות מסתמים

מסתמים נועדו לנתב את זרימת הדם. סוג אחד של מחלות מסתמים מתרחש כאשר המסתמים הופכים צרים יותר ויותר, ונפגעת יכולתם להיפתח ולאפשר מעבר חופשי של דם בגוף. הסוג השני מתרחש כאשר נפגע כושר הסגירה של המסתם; למעשה נוצרת דליפה, והדם זורם לכיוון לא רצוי. ניתן לאבחן את המחלה בעזרת בדיקת אקו-לב. • איך להימנע ממחלות לב בצורה הטובה ביותר

בכל הקשור למחלות לב, ישנם גורמים שלא ניתן לשנות – כמו גיל, מין, או תורשה – אבל יש לא מעט גורמי סיכון שניתן לטפל בהם בעזרת שינוי אורח חיים . הטיפים הבאים יעזרו לכם לשפר את אורח חייכם ולמנוע מחלות לב שונות.

 • להימנע מעישון

סיגריות הן ללא ספק אחד מגורמי הסיכון המרכזיים למחלות לב. סיגריות מכילות חומרים הגורמים לסתימת כלי הדם, קרישיות יתר ולחץ דם גבוה. הימנעות מעישון יכולה לשפר פלאים את בריאות הלב.

 • שמירה על תזונה נכונה

עודף משקל ורמת כולסטרול גבוהה משפיעים רבות על הסיכוי לחלות במחלת לב . כדאי להימנע ממזונות המכילים כמות גדולה של שומנים רווים, כולסטרול ומלח.

 • פעילות גופנית קבועה 

פעילות גופנית מפחיתה משמעותית את הסיכון לפתח מחלות לב, ואף מעכבת את התקדמותן של מחלות קיימות. נסו להתמיד בפעילות גופנית מתונה מספר פעמים בשבוע.

 • הימנעות מלחץ

חרדות ודאגות מרובות עשויות לפגוע בפעילות התקינה של הלב. חשוב להימנע ממצבים מלחיצים, לנשום נכון ולעסוק בפעילויות כמו יוגה או מדיטציה.

 • תוסף תזונה שמסייע לבריאות הלב

יין אדום מכיל חומרים נוגדי חמצון ייחודיים המצויים בקליפות ענבים. אותם חומרים מסייעים, בהרפיה של תאי השריר ושיפור זרימת הדם, ומסייעים רבות לשמירה על לב בריא , אבל צריכה מרובה של יין עשויה דווקא לפגוע בגוף ובלב – שכן הוא רווי באלכוהול, בקלוריות ובסוכר.

כדי לפתור את המלכוד הזה, צמד של מדענים ישראלים פיתח תוסף תזונה ייחודי בשם VINIA. האבקה הנפלאה הזו מכילה בתוכה את נוגדי החמצון של היין אדום, ללא גרגר של סוכר או טיפה של אלכוהול. את האבקה ניתן לשלב בכל ארוחה או שתייה באופן יומיומי, וצרכנים קבועים שלה העידו עליה  כמסייעת בבריאות הלב וברמות הסוכר.

אל תזניחו את הלב – כל הפרטים על תוסף התזונה שישמור לכם על הבריאות נמצאים כאן