מהו הרכיב שהופך את היין האדום לסופר פוד ולמה כדאי לשתות אותו כל יום?

נעים להכיר: פוליפנולים ורסרבטול - חומרים המצויים בקליפות ובזרעי הענבים האדומים, ועושים פלאים לבריאות, ובעיקר לבריאות הלב • ד"ר יוכי חגי מסבירה איך שתיית יין משפיעה על הגוף וגם מה לעשות במקרה שהמשקה פחות מומלץ לנו, בשל הסוכר והאלכוהול שבו
631 צפיות

ד"ר יוכי חגי

ההמלצה לצרוך יין אדום בכמות מתונה, באופן יומיומי – טמונה במרכיבים שיש בו, שמיטיבים עם הבריאות, ובראשם הפוליפנולים. מהם בדיוק החומרים הללו, כמה יין יש לצרוך על מנת להשיג את ההשפעה המיטבית מהם, ומה ניתן לעשות במקרה ששתיית יין אינה מומלצת עבורנו, בשל רמות הסוכר והאלכוהול הגבוהות שבו?

ד"ר יוכי חגי, מנכ"לית ומייסדת BIOHARVEST, משיבה על כמה שאלות בנושא ועושה סדר:

מהם פוליפנולים?

פוליפנולים הם החומרים הפעילים שמכילים צמחים, שמיוצרים רק על ידי צמחים, ובני אדם לא מסוגלים לייצר אותם. הם מאוד הכרחיים לנו, ולכן חשוב לצרוך אותם דרך הצמחים.

האבולוציה של הטבע מבוססת על מיליארדי שנים של מחקר ופיתוח, ולכן החומרים בטבע, למשל החומרים הפעילים בצמחים, מצויים בצורה הטבעית שלהם, שהיא האופטימלית, שמאפשרת ספיגה טובה, ובמצב כזה – החומרים הרבה יותר פעילים.

כיצד הפוליפנולים משפיעים על הגוף?

כיום אנחנו מכירים 8,000 סוגים של פוליפנולים, שמעורבים בהרבה מנגנונים ומסלולים מטבוליים בגוף. יש להם חשיבות מאוד גדולה, ולמעשה, כל צמח או פרי בטבע מכיל סוג מסוים וכמות מסוימת של פוליפנולים, שמשתנה מצמח לצמח.

המנגנונים הם רבים ומגוונים, ולמשל הפוליפנולים שנמצאים ביין האדום או בענבים אדומים, הראו שיש להם חשיבות בשמירה על בריאות הלב, ובמניעה של מחלות לב.

צריך להבין שביין אדום, למעשה, יש מאה סוגים שונים של פוליפנולים, שעובדים יחד בסינרגיזם, ויחד יש להם פעילות טובה על בריאות הלב.

איפה נמצאים הפולינפולים בריכוז הכי גבוה?

הפוליפנולים נמצאים בעיקר בקליפה של הענב ובזרעים. היין הוא למעשה מיצוי של הפוליפנולים מהענב. ביין, ובעיקר ביין האדום, מוצאים פוליפנולים מכל חלקי הענב. בייצור היין גם סוחטים את הקליפה וגם מרסקים את הגרעינים.

מה עומד מאחורי "הפרדוקס הצרפתי" – הנושא של הצרפתים שצורכים מזון שמן ולמרות זאת שכיחות מחלות הלב אצלם היא מהנמוכות בעולם?

בשנות התשעים התפרסם מחקר מדעי במגזין המפורסם "לנצט", שעסק בפרדוקס הצרפתי – המחקר בחן כיצד שכיחות מחלות לב בקרב הצרפתים היא מהנמוכות בעולם, למרות שיש להם את אותם גורמי סיכון כמו ליתר החברה המערבית – הם אוכלים מזון עשיר בשומן, מעשנים, לא עוסקים בספורט וכו'.

כמובן שנעשו אלפי מחקרים בנושא, שמצאו כי הסיבה טמונה בשתייה של יין אדום, בין כוס אחת לשלוש כוסות על בסיס יומי קבוע. אם שותים פחות מהכמות הזו – זה לא יהיה אפקטיבי, ואם שותים יותר מזה זה כבר יכול להיות מסוכן, שכן זה אלכוהול וסוכר.

מהו החומר הנוסף שמוכר ביין האדום – הרסרבטרול?

מדובר בחומר פעיל שמיוצר בעיקר בקליפה של הענב, שהדיבור לגביו עלה לכותרות בעולם לפני כעשור, בעקבות מחקר של שני חוקרים מאוניברסיטת הרווארד, שמצאו שרסרבטרול מפעיל קבוצה של גנים, שנקראים סירטואין, והם מעורבים במחלות הקשורות בהתבגרות וזיקנה כמו מחלות לב, סוכרת ואלצהיימר.

המדענים האלו עזבו את האוניברסיטה, הקימו חברת סטארטאפ, כאשר החומר הפעיל, הרסרבטרול, פותח כתרופה.

לאחר ארבע שנים, נמכרה החברה לענקית התרופות סמית'קליין ביצ'ם ב-700 מיליון דולר. מאז, החלה החברה העצומה לחנך את העולם לצרוך רסרבטרול, והיום מתקיימים כינוסים מדעיים המוקדשים רק לרסרבטרול, כי הוא אכן מרכיב מעניין וחשוב מאין כמותו, וצריך לזכור שהוא נמצא בקליפה של הענבים וביין האדום באופן טבעי.

מה לגבי קליפות הענבים הלבנים? האם גם בהם יש פוליפנולים?

בענבים לבנים יש פי עשר פחות פוליפנולים מאשר בענבים אדומים, ואם נשווה יין לבן ליין אדום, נראה שגם ביין אדום יש פי עשר פוליפנולים מאשר ביין לבן.

יין לבן נעשה גם הוא מענבים אדומים, אבל תקופת ההדגרה שלהם היא מאוד קצרה, ולכן יש ביין לבן הרבה פחות פוליפנולים, ולכן גם היין האדום הרבה יותר פעיל.

מהי התגלית המשמחת שעלתה במחקר שהחברה שלכם עשתה בתחום?

אנחנו עשינו מחקר על אבקה של תאי ענבים אדומים, שפיתחנו בצורה מסוימת. הרעיון היה למצוא דרך לקבל את כל הפוליפנולים שיש ביין האדום, בצורה טבעית, שמאפשרת ספיגה טובה ופעילות טובה – בלי האלכוהול והסוכר.

עשינו מספר מחקרים: המחקר הראשון, מחקר מדעי מבוקר שפורסם גם בעיתונות המדעית, היה על קבוצה של אנשים עם לחץ דם גבוה, שלא קיבלו תרופות להורדת לחץ דם. הם נבדקו לאחר שלושה חודשים בהם צרכו את המוצר הזה.

התוצאות היו מעניינות מאוד: דבר ראשון, נמצא שלחץ הדם הדיאסטולי שלהם ירד, מנענו חמצון של הכולסטרול הרע ובנוסף הראנו ששיפור משמעותי באלסטיות של כלי הדם, ואת היכולת שלהם להזרים דם בצורה הרבה יותר טובה.

האלסטיות של כלי הדם מושפעת ישירות ממרכיב שמופרש בדם, שנקרא ניטריק אוקסיד. ברגע שמעלים את הרמה של הרכיב הזה בדם, משפרים את הגמישות של כלי הדם ואת היכולת שלהם לתפקד.