בחנו את עצמכם – מה אתם יודעים על מחלות לב?

151 צפיות

אם הגעתם לגיל בו הביקורים אצל הרופא הפכו לעניין שבשגרה, בוודאי התחלתם להתעניין גם בבריאות הלב שלכם, ולברר אילו הרגלים פוגעים בו וכיצד ניתן לשפר את המצב. בואו לגלות מה אתם באמת יודעים, ומהו המידע החשוב שעוד חסר לכם. בטוח ששאלה מס' 10 תפתיע אתכם

 

  

רבים מאיתנו, ובמיוחד החל מגיל 50, מגיעים לבדיקה שגרתית אצל הרופא, ומגלים שאנו נוטים למחלת לב – כולסטרול גבוה, לחץ דם ואפילו טרשת עורקים. כל אלו מטילים אימה על בריאותנו ועשויים להדאיג מאוד.  

מה גורם למחלות לב? 

קיימים מספר גורמי סיכון להתפתחות מחלות לב, כאשר רובם קשורים לאורח חיים לא בריא ומושפעים ישירות מתזונה לא נכונה וחוסר פעילות גופנית. 

התהליך הפיזיולוגי העיקרי הגורם להתפתחות מחלות לב נקרא טרשת עורקים. זהו תהליך בו מצטברת שכבת שומן על העורקים הכליליים – שכבה זו נקראת פלאק טרשתי וגורמת להיצרות כלי הדם ולהפרעה בזרימה. זהו תהליך הדרגתי המתחיל עם הלידה, ומתגבר על ידי תזונה עשירה בכולסטרול, עישון וסוכרת.

בשלב מסויים, הפלאק הטרשתי עלול להיקרע ולגרום להיווצרות קריש דם שיחסום את העורק הכלילי ויגרום להתקף לב. ברוב המקרים טרשת העורקים היא מצב שניתן להימנע ממנו על ידי צמצום גורמי הסיכון המפורטים ושמירה על אורח חיים בריא.

מהן הדרכים הטובות ביותר למנוע מחלות לב?

– פעילות גופנית:

מחקרים רבים בדקו את הקשר בין בריאות הלב לבין פעילות גופנית, ומצאו כי ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע מסייע במניעת מחלות לב. כדאי לבצע פעילות אירובית בין שלוש לארבע פעמים בשבוע, וכן לשלב אימוני כוח מותאמים.

– תזונה נכונה:

תפריט שעשיר בשומנים רווים, בכולסטרול ובמלח עשוי לעודד התפתחות של מחלות לב. כדי למנוע התפתחות של מחלות אלו חשוב לשנות את התפריט ולהעשירו בפירות וירקות, דגנים מלאים, אגוזים ואומגה 3.

– הימנעות מעישון:

אחד מגורמי הסיכון של מחלות לב הוא עישון סיגריות. עישון מגביר את תהליך טרשת העורקים, גורם לקרישיות יתר וללחץ דם גבוה, ועשוי לבסוף לגרום להתקפי לב ואי ספיקת לב. החדשות הטובות הן שגמילה מעישון – גם אחרי שנים – מפחיתה את הסיכוי לחלות.

– שתיית יין אדום:

יין אדום ידוע כבר שנים בסגולות הבריאותיות שלו, ובעיקר בהשפעתו על בריאות הלב וכלי הדם. היין האדום מכיל חומר נוגד חמצון בשם פוליפונלים, המצוי בקליפות ענבים, והוא מסייע להפחתה בקרישי דם, הרפיה של תאי השריר ושיפור זרימת הדם. בנוסף, יין אדום עשוי להקטין את הסיכוי לחלות בסרטן מסוגים מסוימים ולסבול מהשמנה בטנית ומהפרעות נוירולוגיות.

אבל האם זה הכל? בואו לגלות אם יש לכם מספיק מידע כדי לחיות עם לב בריא!

 

 


    עם לחיצה על לחצן "שלח" הריני מאשר כי קראתי והנני מסכים למדיניות הפרטיות של ויניה

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך